A Budai Várnegyed romantikus, kanyargó utcácskáin a történelmi épületek között számos modern házra bukkanhatunk, amelyek egy óriási tervezési és helyreállítási folyamat részeként készültek el.
A főváros II. világháborús ostroma óriási pusztítást végzett a Budai Várban, amelynek következményeként egyrészt jelentős műemléki helyreállítási munkák, másrészt új tervezési feladatok is adódtak. A ‘60-as, ‘70-es években a korszak neves építészei terveztek új házakat a foghíjtelkekre, amelyek ugyan (a saját korukhoz hű) modern anyagaikkal és formai megoldásaikkal sok esetben elütnek a környezetüktől, léptékükben viszont mértéktartóan illeszkednek a kora újkori épületek közé. A séta során megismerhetjük, hogyan kapcsolódnak ezek a házak a város legrégebbi történelmi városnegyedéhez.
-
Séta hossza: kb. 2 óra
-
Indulás: Budapest I. Tárnok utca 18. előtt
-
Séta vége: Budapest I. Tóth Árpád sétány 29.
-
Hasznos információk:
-
A séta nem akadálymentes, de lapos terepen sétálunk. Kényelmes cipő ajánlott.
-
Az állomások között 5-10 perc sétára lehet számítani.
-
A séta nem kutyabarát.
-

Fotók: Csertán Tamás, Polgár Ádám, Polinszky Tibor, Trostovszky Júlia

Szeretnél részt venni ezen a sétán? Rendeld meg privát sétaként, figyeld sétanaptárunkat, vagy írj nekünk és meghirdetünk egy új alkalmat hamarosan!
A 2025. 09.27.-10.19. között zajló ModernTéka Sétákra különleges ajánlattal készültünk: kettőt fizet, hármat kap akciónkban most csak 10.000 Ft a háromalkalmas ModernTéka Sétabérlet. Kattints a részletekért!
