Rehabilitációs trendek Józsefvárosban

Hogyan lehet egy egész városrészt megújítani? Milyen eszközei vannak a városrehabilitációnak? Budapest az elmúlt két évtizedben számos megoldással próbálkozott, az egész tömbök lebontásától kezdve a szociális-rehabilitációs stratégiákig. Vizsgáljuk meg az alkalmazott eszközöket Józsefváros példáin keresztül!
Hogy miként látták a városrehabilitációt a 19. században arról a Szigony utca, a Losonci tér és úgy általában Józsefváros tud a legtöbbet mesélni. Megismerjük a kerület egyik legnagyobb léptékű beruházását, a Corvin-negyed kortárs sétányának a kialakítását, és annak hatásait. Századfordulós beruházások jelenkori újragondolásától kezdve, kortárs épületekig számos helyszín árulkodik a város jelenleg egyik “legfelkapottabb” kerületéről. A Losonci-negyed a panel dzsungel lehetőégeiről mesél. A Magdolna-negyed szívében pedig megismerhetjük a kisléptékű, közösség orientált, úgynevezett szociális rehabilitációt, annak minden előnyével és hátrányával.
  • Séta hossza: 2 óra
  • Indulás: Corvin mozi előtt
  • Séta vége: Rákóczi téri csarnok előtt
  • Hasznos információk:
    • Állomások között 5-10 perc sétára lehet számítani
    • A séta teljesen akadálymentes
Fotók: Klaniczay János
A sétát kidolgozta: Klaniczay János

Szeretnél részt venni ezen a sétán? Rendeld meg privát sétaként, figyeld következő sétáinkat vagy írj nekünk és meghirdetünk egy új alkalmat hamarosan!

Gyere el a KÉK Galériában kapható 3 sétára érvényes KÉK Sétajeggyel, ára 10 000 Ft!

Corvin-negyed Magdolna-negyed Csarnoknegyed Corvin sétány 4-es metró Grund Pál utcai fiúk Dzsentrifikáció Stigmatizáltság Panel Városrehabilitáció

Zoboki Kis Péter Atelier PLANT Balázs Mihály Alföldi György & Rév8 Újirány 3H LAB5